Gerard de Waardt
Gerard de Waardt, geboren 1942 te Delft, studeerde beiaard bij Leen ‘t Hart aan de Nederlandse Beiaardschool en lichte muziek bij de theaterorganist Louis Zagwijn.
In Maassluis is hij organist van de Immanuelkerk waar hij het drie-klaviers Seifert orgel bespeelt en vaste begeleider van een Gospelkoor en een Kinderkoor.
Gerard de Waardt is niet alleen stadsbeiaardier van Rotterdam, maar ook van Schiedam en Maassluis. Hij maakte concertreizen naar de VS, Canada, Nieuw Zeeland, Brazilië, België, Frankrijke en Duitsland.
Op dinsdag van 12.00 tot 13.00 uur en op koopavond hoor je hem vaak live wanneer hij op eenzame hoogte het carillon in de stadhuistoren bespeelt.
De carillon-melodieën die ieder kwartier klinken uit die toren worden ook door hem gemaakt en ingespeeld.
Op donderdag en zaterdag kun je hem in Rotterdam horen spelen op het carillon van de Grote of Sint Laurenstoren.
 
Ondanks dat hij hoog in de toren zit tijdens zijn beiaardbespelingen is Gerard de Waardt bepaald niet het contact met beneden kwijt. Staat Feyenoord op winst, dan kun je het clublied verwachten. Hij heeft een enorm repertoire in zijn hoofd en speelt vaak songs uit musicals die op dat moment op de televisie te zien zijn of in het Luxortheater te zien zijn.
Voert hij bij een koninklijk huwelijk beroemde songs van Katie Melua uit, ook laat hij Nine Million Bicycles schallen over de Coolsingel.

 
website by Ooxo.nl  &  @10am